Do čeho v současné době investují Češi?

Češi ještě donedávna byli národem, který se bál investovat do svého vlastního štěstí. V současné době se už ale nebojí. Konečně pochopili, že jejich úspory, které si spoří pod polštář nebo do nočního stolku, nenarostou, zůstanou na té samé hodnotě. Kdyby však investovali, jejich úspory se mohou mnohdy až mnohonásobně zvýšit. Nebuďte tedy tím člověkem, který se bojí riskovat a který odolává investování. Raději se nechte inspirovat svými spoluobčany a zkuste své štěstí. Investujte do něčeho, co se vyplatí.

Jak jste jistě postřehli, ekonomice se velice daří. Za to může například nízká nezaměstnanost a naopak velice vysoká zaměstnanost. Firmy se v současné době tak bojí o své pracovníky, že jim nabízí doslova královské výplaty, o nichž si v minulosti mohli nechat jenom zdát. Někteří zaměstnanci si tak peníze navíc schovávají, jiní je však bohužel utrácí, a to doslova bezhlavě. Do jaké skupiny patříte vy?

Pokud patříte do první skupiny, zkuste své úspory investovat. Odvážným štěstí přeje, proto se nebojte a zkuste své úspory navýšit.

Investuje se zejména do zlata

V současné době je pro Čechy nejatraktivnější zlato. Jedná se o drahý kov, který je mnohými lidmi brán jako špatná investice. Zlato však není investice jako každá jiná. Není to jako ropa nebo podobná bohatství, zlato během zpracování neztrácí na hodnotě, naopak se hodnota rapidně zvyšuje. Nechte se inspirovat svými spoluobčany a rozhodněte se také investovat do zlata, protože to se skutečně vyplatí.

Samozřejmě se musí počítat s tím, že cena zlata bude stále kolísat. Nebuďte tedy smutní v okamžiku, kdy zjistíte, že hodnota kovu poklesla. Zanedlouho dorazí zlatá éra, kdy zlato bude mít obrovskou hodnotu.

Do čeho dál investujeme?

Je toho však mnohem víc, do čeho investujeme. Musíme říct, že neinvestujeme do nemovitostí ani do podobně riskantních věcí, ale investujeme spíše do umění nebo do kovů. Konkrétně investujeme do mincí, které jsou dnes velice ceněny. Také investujeme do veteránů, což je především pánské odvětví.

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.