Které investice jsou podle Warrena Buffetta nejodolnější proti tlaku inflace? 

Tlak inflace pociťujeme prakticky ze všech stran a mnohé investory to dohání ke kroku, ke kterému by se neměli nechat nikdy dohnat, a to k prodeji svých investic. Tedy, neměli by se k němu dohnat v případě, že všechno, co může klesá, a to mnohdy strmým, velice strmým tempem. Na to ostatně stále upozorňuje a apeluje i Warren Buffett, který patří k nejlepším investorům všech dob. Pojďme se podívat na investice, které jsou podle něj nejodolnější vůči aktuálnímu tlaku inflace, který bude pravděpodobně ještě nabírat na obrátkách. 

American Express 

Podle něj je jednou z nejodolnějších společnost American Express, která má velice bohatou historii i vynikající pověst. Obrovský podíl jejich zisků pochází z diskontních poplatků, kdy prodejci musí platit provizi za každou jednu provedenou transakci. Veškeré finanční operace se provádějí prostřednictvím karty Amex.  

Pokud se podíváme do nedávné historie, zjistíme, že příjmy vyskakují o ohromné desítky procent.  

Coca-Cola 

Mezi jedny z největších oblíbenců Warrena Buffetta patří bezesporu společnost Coca-Cola, která je podle něj nejen skvěle odolnou proti inflaci, ale také je podle něj nadmíru zisková. Je to sice tradiční společnost, ovšem za ta léta na burze naprosto imunní vůči jakési recesi nebo inflačním tlakům.  

Do tohoto seznamu patří podle Buffetta proto, že se činnost společnosti neodvíjí od ekonomické situace. Dostupnost produktů je prakticky neustále stejná, lidé si je mohou dopřát a také si je dopřávají. 

Apple 

A kupodivu se v tomto seznamu také nachází společnost Apple, která patří na pole technologických gigantů. Podle známého investora se jedná o jednu ze společností, která patří mezi neperspektivnější vůbec. I přes vysoké ceny produktů je o ně opravdu zájem, nejsou žádným odrazujícím prvkem. Možná jsou dokonce i proto lákadlem, lidé mají pocit, že jsou produkty Apple něčím víc v porovnání s konkurencí.  

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.