Kurz Bitcoinu se propadl. Jak je na tom tato kryptoměna?

Kolem kryptoměnového světa se točí opravdu nejedno médium, stále je to totiž investice, o kterou se zajímá nejeden člověk. Nabízí se však otázka, jestli je kryptoměna opravdu tak moc atraktivní investicí nebo jestli se jedná o něco, od čeho raději máme dát ruce pryč. Pravdou je, že kryptoměny se často přirovnávají k drahým kovům. Konkrétně digitální měna zvaná Bitcoin se k drahým kovům přirovnává. Je to z toho důvodu, že stejně jako u drahých kovů, i u Bitcoinu je možné sledovat a odhadnout hodnotu, která tedy buď bude mít vzrůstající tendenci nebo naopak klesající tendenci.  

O kryptoměnách se v poslední době tvrdí, že se jim vrátil do plic druhý dech. Konkrétně Bitcoiny mají svou hodnotou neustále klesat. Ovšem aktuální situace v kryptoměnovém světě mluví o něčem jiném. Aktuální situace v kryptoměnovém světě nyní říká, že Bitcoin výrazně poklesl na své hodnotě. Během pouhých pár dnů ztratila tato nejznámější kryptoměna na své hodnotě a kurzu konkrétně tisíc dolarů, což je tedy něco kolem třiadvaceti tisíc korun.  

Bitcoin tedy je stejnou investicí jako všechno ostatní – i tato digitální měna je jakýmsi rizikem, které nás může stát všechno nebo naopak nám může všechno dát.  

Po bouřlivém růstu těžký pád 

Analytici se právem domnívali, že bude Bitcoin na své hodnotě jenom růst. Přece jen má tato kryptoměna za sebou opravdu skvělé měsíce, kdy bouřlivý růst byl něco, co překvapilo i samotné investory. Třeba letos v dubnu se hodnota Bitcoinu přehoupla přes pět tisíc dolarů, což je částka dosahující skoro sto patnácti tisíc korun.  

Růst ceny se nezastavil ani během května, ovšem na začátku června čekal tuto kryptoměnu opravdu šílený pád, kdy se propadla o rovnou tisícikorunu.  

Co způsobilo pád kryptoměny?  

Nabízí se otázka, co způsobilo pád kryptoměny, co za pádem kryptoměny stojí. Zatím to však není jasné. Stejně tak není jasné, jak to bude s hodnotou této kryptoměny i v nadcházejících měsících. 

Autor: Radek Vávra

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.