Pražské “véčko” se stále těší velké popularitě

Při procházce hlavním městem vás jistě fascinuje celá spousta budov. Mezi nimi se najde Tančící dům, dále také dům, ve kterém žil Václav Havel, který se ostatně nachází hned vedle. Z moderních staveb stojí za zmínku takzvané “pražské véčko”, což je. budova ve tvaru písmene V. Jedná se o několikapatrový mrakodrap, který uvnitř ukrývá nejen vlastní bazén a posilovnu, ale také saunový svět nebo kino. Zkrátka a dobře se jedná o synonymum luxusu, o které je však stále velký zájem, i když je drtivá většina uvnitř mrakodrapu prodaná.  

A taky aby většina nemovitostí uvnitř prodaná nebyla! Kdo by nechtěl být sousedem třeba Jaromíra Jágra, který jeden byt z pražské V Tower vlastní. Vedle něj se najdou také další miliardáři a velcí podnikatelé, několik bytů vlastní taktéž Jaromír Soukup.  

Uvnitř se ukrývá rovnou 130 bytů 

I když se to možná na první pohled nemusí zdát, pražské véčko uvnitř ukrývá rovnou 130 bytů. Byty jsou samozřejmě různých velikostí. O každém z nich však lze říct, že je nadčasově zařízen a poskytuje také nadčasové služby či výhledy. Samozřejmě záleží také na tom, na jakou stranu máte byt otočený.  

A i když stavba z počátku měla se svým dostavěním problémy, nyní se jedná o plnohodnotné sídlo, kde má svůj domov celá řada lidí. A nejsou to jenom miliardáři nebo velcí podnikatelé.  

Místo, kde se perou peníze? 

Kolem V Tower však stále visí několik otazníků. Ty se týkají především vlastníků jednotlivých nemovitostí. Zatímco někteří vlastníci jsou jasní, jiní jsou doslova nedohledatelní. I proto se často říká, že pražské véčko je místem, kde se perou peníze. V nemovitostech se peníze perou zkrátka skvěle, to už věděli i mafiáni z dřívějších dob.  

Mnoho bytů vlastní firma, která je však dceřinou firmou jiné společnosti. A tak se to opakuje ještě několikrát, až svou snahu o dohledání skutečného vlastníka nakonec vzdáte. Otázkou ale je, jestli byste, kdybyste vytrvali, vlastníka dané nemovitosti skutečně našli či nikoliv. 

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.