Rekonstrukce se dočkala i smíchovská vila

V současné době se všude konají nejrůznější rekonstrukce. Přece jenom je doba prázdnin, což znamená, že se využívá toho, že děti či studenti nejsou ve školách, a tak většinou školy procházejí značnou rekonstrukcí – opravují se radiátory, zatepluje se. Ovšem mimo to se všude dělají nejrůznější opravy silnice a opravy potrubí. V Praze se však dokonce bude konat jedna velká rekonstrukce, které se dočkala zdejší smíchovská hala, která pochází až z roku 1912!

Tato smíchovská hala je známá hlavně svým stářím a bezmeznou krásou, která i po těch letech tají dech. Během posledních let se však začala doslova rozpadat, vždyť už na to ale má svůj věk. Po více jak sto letech se nad ní smilovala akciová společnost Premiot Group, která se ji rozhodla zrekonstruovat, aby se tak opět dočkala další stovky zcela bez problémů a bez vážných komplikací.

Pustila se do toho společnost sama či prostřednictvím někoho dalšího?

Je však nutné podotknout, že společnost Premiot Group se do této rekonstrukce pouští prostřednictvím skvělé účelové společnosti Na Doubkové 2. Díky níž se jí totiž podařilo získat peníze z dluhopisů, které jsou právě určeny pro tuto rekonstrukci. Nádherná smíchovská vila, která byla postavena před více jak sto lety továrníkem Paškem se tak konečně dočká nové fasády.

Kolik se do tohoto projektu vloží peněz?

Jistě vás zajímají peníze. Vždy jsou v tom peníze a všechny vždycky zajímá to, kolik se do daných věcí investuje. Konkrétně do tohoto „stoletého“ projektu se vloží okolo pětasedmdesáti milionů korun. Jedná se o rekonstrukci hlavně podlahové plochy, která je velká přes šest set metrů čtverečních. Vzniknout by zde mělo hlavně pět luxusních bytů, které budou určeny spíše k prodeji, než k pronájmu.

Pokud by vás zajímalo, kde se konkrétně tato vila nachází, pak je to u krásných parků Santoška a Na Skalce.

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.