Slovensko získalo klíčového hráče v oblasti telekomunikací – investiční skupinu DRFG

Nedávno uskutečněná významná akvizice zahýbala stojatými vodami na poli středoevropského telekomunikačního trhu. Česká investiční skupina Davida Rusňáka DRFG, prostřednictvím své společnosti Suntel Group, uskutečnila akvizici známé slovenské telekomunikační společnosti TeleDat komunikačné systémy s.r.o. 

Jde o jednu z nejvíce dynamicky se zvětšujících společností, která se zaměřuje na výstavbu, údržbu a servis telekomunikačních sítí po celé Evropě. Tato akvizice je pro DRFG další z řady výrazných investic v sousedním Slovensku. V nedávné minulosti skupina Davida Rusňáka přibrala společnost Lukromtel, později pak také společnost FibreNet. 

Dynamická a ambiciózní

Společnost TeleDat komunikačné systémy v průběhu uplynulých let dospěla do unikátní pozice, kdy dodává služby spojené s budováním a servisem mobilních sítí pro všechny velké telekomunikační hráče na slovenském trhu. A nejen tam. Nabízela se tak spolupráce s DRFG.

“Touto akvizicí rozšiřujeme řady našich zkušených telekomunikačních odborníků, čímž jsme schopni realizovat i ty nejnáročnější požadavky našich klientů,” vysvětluje akvizici generální ředitel společnosti Suntel Group Jan Žďárský. 

Více než 27 let na trhu 

TeleDat komunikačné systémy působí na slovenském trhu od roku 1993. Komplexní služby pro telekomunikační organizace tak poskytuje již více než 27 let. “Souhlasím s vedením skupiny DRFG, že jen držet krok s novými technologiemi mobilních sítí nestačí. Technologická náročnost neustále roste. Na to, abychom mohli poskytovat služby s vyšší přidanou hodnotou, je třeba spojovat své síly a pokrývat tak větší region,” komentuje Marián Štellmach, generální ředitel společnosti.

Klíčový slovenský trh 

Skupina Suntel Group vkročila na slovenský trh před 13 lety. V současné době zaměstnává na 120 tamních pracovníků, při ročním obratu téměř 170 milionů korun, a je tak nepochybně jedním z klíčových telekomunikačních hráčů. 

Více o DRFG na: https://www.investnews.cz/tag/drfg/

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.