Tipy na pasivní příjem, aneb jak si vydělat peníze bez práce

Mít hlavně dostatek finančních prostředků. To si přeje každý, ale prakticky nikdo se nedokáže rozkrájet natolik, aby navštěvoval vícero zaměstnání. I proto se nabízí takzvaný pasivní příjem, který je synonymem pro peníze bez práce. Jedná se o stav, kdy peníze vydělávají za nás, aniž bychom vynaložili jakoukoli práci. Pojďme si prozradit několik konkrétních věcí, které se za pasivní příjem považují a které můžeme také vyzkoušet. 

Příjem z pronájmu nemovitostí 

Jedním z pasivních příjmů je například pronájem nemovitosti. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších způsobů, jak si něco vydělat. Roční výnos se odráží samozřejmě od mnoha faktorů, ale obecně se pohybuje mezi dvěma až dvanácti procenty s tím, že ceny nemovitostí prakticky každý rok rostou čili pokud se v budoucnu rozhodnete dům nebo byt prodat, bude to za opravdu slušnou částku, která vás dobře zaopatří. A příjmy do té doby budou jenom hezkým benefitem.  

Za nejčastěji pronajímané nemovitosti označujeme byt, dům nebo garáž či pozemky jiného rázu. 

P2P půjčky jsou stále oblíbenější 

U nás je známe jako půjčky od lidí lidem. I tak lze vysvětlit či definovat P2P půjčky, které fungují na principu toho, že půjčujete své finance někomu jinému, kdo je nyní potřebuje. A nezáleží na tom, jestli je to firma nebo osoba zaměstnaná, co potřebuje peníze na automobil.  

Celkově se jedná o opravdu skvělé zvýhodnění peněz, které může ročně přinést pět až deset procent zisku. Mnohé platformy na trhu jsou i poměrně bezpečné, nabízí zvýšenou ochranu investorů. 

Prodej fotek ve fotobankách 

Abychom však upustili od investic v pravém slova smyslu, za pasivní příjem lze označit i prodej fotografií do fotobank. Zde úplně nelze definovat, jaká je průměrná výše ročního příjmu, odvíjí se od toho, jak budete ve fotobankách aktivní, jak atraktivní budou dodávané fotografie a jak často budete své portfolio doplňovat. 

Fotobanky byly hlavně v minulých letech jedním z největších trendů, ovšem dnes už mají řadu konkurentů, které je třeba brát v potaz. 

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.