Ušetřete na pojistném a chraňte své zdraví

Konečně přišel čas, kdy budou odměněni ti, kteří si dbají na své zdraví. Lidé si většinou dbali na své zdraví z toho důvodu, že se cítili lépe, ale nyní budou za svou snahu a pevnou vůli odměněni. Pokud totiž nekouříte, nejste obézní, sportujete a chodíte pravidelně k lékaři na preventivní prohlídky, můžete ušetřit na pojistném, a to nemalé částky. Pojišťovny se totiž rozhodly, že začnou podporovat klienty, kterým zdraví není lhostejné, a to tak, že jim sníží částku pojistného.

Samozřejmě se to netýká pojistného zdravotního pojištění, které je ze zákona pevně dané, ale pokud máte sjednané pojistky navíc, které se například vztahují na nějakou nemoc, na smrt nebo na podobné záležitost, slevy existují a pojišťovny jimi zrovna nešetří.

Každý klient může při zdravém životním stylu ušetřit na pojistném až třetinu, a to už se vyplatí!

Slevy nenabízí každá pojišťovna

Bohužel nemůžeme říct, že by slevu nabízela každá pojišťovna. Na území České republiky působí mnoho pojišťoven, jedna se s druhou neustále předhání. Velké plus však mají pojišťovny, které se rozhodly snížit sumu, kterou platí za pojistku, až o třetinu v případě, že podporují zdravý životní styl. Jedná se konkrétně o pojišťovny MetLife, Allianz, Maxima Pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny a Uniqa.

Jak vypadá taková sleva na pojistném?

Jelikož žijete zdravým životním stylem, jste pro pojišťovny menším rizikem. Právě u vás je méně pravděpodobné, že umřete nebo že se vám cokoliv stane, proto proč vám pojistné nesnížit. Mezi velice štědré pojišťovny patří například pojišťovna Allianz, která nekuřákům snižuje pojistku až od dvaadvacet procent. Pojišťovna České spořitelny je taky velice štědrá, snižuje pojistné o necelých třicet procent. Ostatní pojišťovny nabízející slevy nabízejí slevy především ve výši dvaceti či patnácti procent.

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.