Výhra v loterii ničí životy. Potvrzuje to i muž, který vyhrál deset miliard

Každý člověk touží po tom, aby vyhrál v loterii. Peníze jsou v současné době potřeba, bez nich bychom nemohli ani jíst, ani pít. Jelikož se ale vše rapidně zdražuje, každý by ocenil aspoň drobné zlepšení rozpočtu. Neustále proto sázíme ve Sportce, zkoušíme své štěstí v loterii nebo minimálně si kupujeme losy, abychom si vydělali i stokorunu k dobru. I když je výhra v loterii pro někoho snem, není to tak lehké, jak se na první pohled může zdát.

Jak jsme zmínili, pro většinu lidí je výhra v loterii hotové splnění snu. Pro ty, co vyhráli, je to však obrovské prokletí. To ostatně potvrzuje i Jack Whittaker, který v loterii vyhrál přes deset miliard korun (skoro 320 milionů dolarů). I když i on sám toužil jen po drobném zpestření, jeho život se změnil na učiněné peklo.

Vyhrál v roce 2002

Před šestnácti lety si Jack Whittaker koupil los v loterii zvané Powerball. Když si los kupoval, ještě netušil, že má opravdu šťastnou ruku. Vyhrál přes tři sta milionů dolarů, tedy něco přes deset miliard korun. I když si z počátku myslel, že je skvělé držet v rukou takovou sumu peněz, později litoval, že los neroztrhl. Jeho život se totiž začal měnit v peklo.

Když si koupil los a vyhrál, koupil si následně dům i auto. Najednou se však roztrhl pytel s lidmi, kteří od něj potřebovali pomoc. Najednou se kolem něj začalo točit mnoho žen i mužů, které do té doby bohužel vůbec neznal. On sám říká, že hodně z nich mělo rakovinu, jiní měli umírající dítě. Sám říká, že mu doslova pukalo srdce a všechno chtěl rozdat.

Jelikož najednou všichni chtěli pomoct, Jack se psychicky zhroutil a peníze začal rozhazovat plnými hrstmi ve striptýzových klubech. Dokonce chodil i ve špinavém oblečení a neoholený, podle všeho se z něj stal sobec.

Výhra, která změnila život i jeho okolí

Výhra v loterii však nezměnila život jenom jemu, ale také jeho rodině. Nejhůře na tom byla jeho vnučka, která přišla o všechny své přátele. Jack následně po pěti letech od výhry veřejně prohlásil, že žádné peníze nemá, jenže to smetlo další vlnu učiněného neštěstí.

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.