Bitcoiny jako investice. Ano nebo ne?

Přemýšlíte nad tím, že své úspory budete do něčeho investovat? Nemáte zájem si spořit, aniž by to mělo nějaké zvýhodnění? Investování je rozhodně dobrý nápad, jenom je třeba počítat s tím, že ne každé investování bude výhodné a že každé investování přinese zisk. Investování je převážně o riziku. Existují samozřejmě investice, které jsou bezpečnější, ovšem takové nepřinesou velké zvýhodnění. Pak tu jsou takové investice, které jsou zase méně bezpečné, ale jejich zvýhodnění je opravdu šíleně velké. Například je to tak s Bitcoiny, tedy s tou nejznámější kryptoměnou.  

Kryptoměnový svět je středem pozornosti. Lidé dnes zvažují, jestli mají investovat do přístrojů, díky kterým by tuhle digitální měnu mohli těžit. Jiní však stále váhají nad tím, jestli je investice do kryptoměn to pravé nebo ne.  

Jaké je riziko investování? 

Nejčastěji se lidé ptají na to, jaké je riziko investování. Pravdou je, že i při investici do kryptoměn to riziko investování je, o tom není pochyb ani sporu. Na druhou stranu je riziko investování naprosto stejné jako u jiných druhů investic.  

Vyhnout by se této investici měli hlavně lidé, kteří se neorientují na trhu s digitálními měnami. Právě tito lidé by se totiž mohli velice rychle spálit. Pokud se však ve světě kryptoměn orientujete, pak není důvod, proč investici do Bitcoinu nezkusit. Hodnota této kryptoměny začala opět růst po svém dlouhodobém propadu, což se bude dít i v budoucnu až do chvíle, kdy dojde k naprostému vytěžení této kryptoměny.  

Jak Bitcoin získat? 

Bitcoiny lze v současné době třeba koupit nebo směnit, ale samozřejmě si je můžete vytěžit, a to tak, když budete řešit obtížné matematické rovnice. Nejjednodušším a zároveň také nejrychlejším způsobem, jak k Bitcoinu přijít, je však to, že si tuto kryptoměnu koupíte.  

Bitcoin se někdy srovnává s drahými kovy. Stejně jako u drahých kovů, tak i u Bitcoinu lze odhadnout a předpokládat, jestli bude hodnota klesat nebo naopak stoupat, jestli je zde tendence zvyšující či nikoliv.  

Autor: Radek Vávra

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.