Čína má jako první země vlastní kryptoměnu

Kryptoměny se stávají součástí našich životů, o tom není pochyb. Začínáme s nimi aktivně platit v obchodech, také je můžeme vybírat z bankomatů. I když se nástupu kryptoměn všichni obávali, není to tak hrozné, jak to vypadalo. S příchodem kryptoměn a s jejich velkým a širokým využitím se začalo pracovat na nových kryptoměnách. Například příští rok má na trh vstoupit kryptoměna sociální síti Facebook nazvaná Libra. Ještě dříve se však světu ukázala kryptoměna DCEP, což je kryptoměna Číny. Čína se tak stala vůbec první zemí, která má vlastní kryptoměnu.  

Čína je vždycky o krok napřed. Opět se to ukázalo ve chvíli, kdy se Čína nechala slyšet, že má vlastní kryptoměnu. Čína se tak stala prvním státem, který má svou kryptoměnu. A díky vlastní kryptoměně se tak Čína rozšířila opět do dalších segmentů.  

Kryptoměna se od ostatních liší 

Pokud jste si mysleli, že nová kryptoměna nesoucí název DCEP bude naprosto stejná jako dosavadní kryptoměny, pak jste se spletli. Nová kryptoměna se má od ostatních poměrně lišit. Kryptoměna má být hlavně pečlivě hlídaná a snadno vystopovatelná, a to hlavně proto, že v Číně doposud vládne komunistický režim.  

Jestliže jste tedy od kryptoměny DCEP očekávali otevřenost nebo neomezené limity, pak jste se spletli. Kryptoměna je přizpůsobená komunistickému režimu, což je ostatně důvod, proč se nestane vážným konkurentem ostatních kryptoměn.  

Co na to Amerika?  

Spory mezi Amerikou a Čínou se nyní mohou ještě více vyostřit díky této kryptoměně. Sám prezident Spojených států amerických nedávno podotkl, že by kryptoměny cizích států mohly velice ohrozit důležitost dolaru. A najednou vznikla čínská kryptoměna, která by se však měla ukázat světu později než facebooková kryptoměna Libra. Donald Trump tak nyní může vzít Libru za vlastní a může se tím pádem USA stát první zemí s vlastní kryptoměnou.  

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.