Tvůrce filmů čeká nejistá doba. Do investice do filmů se nikdo nehrne

Zatímco někteří investoři aktuálně aktivně investují, jiní vyčkávají na to, co se bude dít dál. Podle mnohých odborníků je vhodné investovat především do akcií nebo do zlata, které bývá jistou investicí v nejisté době. Na druhou stranu se nedoporučuje investovat do filmů, jelikož je jen otázkou, jak to bude s filmy dál. Tvůrce filmů totiž čeká nejistá doba.  

Tvůrci filmů se s potížemi potýkají už nějaký ten pátek. Ještě předtím, než se do světa přiřítila nová pandemie, se tvůrci filmů setkávali s poměrně nízkou návštěvností kin, také s odklonem diváků, kteří ztratili zájem především o nezávislé filmové snímky. I z toho důvodu jsme se v posledních měsících mohli v kinech setkávat převážně se superhrdiny, jelikož ti jsou tahouny kdykoli a kdekoli.  

Ve světě filmů se jinými slovy přestalo riskovat a sázelo se především na jistotu. Jenže nyní je otázkou, jak tomu bude dál, když pandemie odeznívá, ovšem investoři se do investic do filmů zrovna nehrnou.  

Investovat do filmového průmyslu je nyní nebezpečné 

Mnozí investoři nebo bankéři či podobní lidé na podobných postech se shodují v jednom – investování do filmového průmyslu je aktuálně nebezpečné. Někteří se dokonce vyjádřili tak, že jenom blázen by do filmů investoval.  

Aktuálně tak vznikají filmy především díky kinematografickým gigantům, kteří se zejména během pandemie těšili obrovské popularitě. Těmito kinematografickými giganty jsou společnosti Netflix, Amazon a podobné.  

Letošní rok nehraje do karet ani festivalům 

Je třeba také konstatovat fakt, že letošní rok nehraje do karet ani filmovým festivalům, které udržovaly nezávislé filmy ještě v podvědomí lidí. Kvůli pandemii se festivaly setkávají s nulovou návštěvností, jelikož nejsou realizovány. Zrušeny jsou letos nejen známé české filmové festivaly, ale také ty celosvětové, které každým rokem přilákaly hromadu diváků a nadšenců do filmů.  

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.