Do čeho investovat? Češi jsou zastánci pozemků

Máte pod polštářem schované naspořené úspory, ale nechcete je vkládat na spořící účty, kde by nedošlo k tak velkému a výraznému zhodnocení? V takovém případě byste měli peníze investovat do toho, do čeho se dnes investovat vyplatí. Češi v tom mají jasno. Podle posledních statistik věří Češi hlavně pozemkům, co pro ně přestává být atraktivní, tak jsou Bitcoiny. Stejně na tom jsou i Slováci, kteří nemají zájem o nebezpečné investice, ale spíš vyhledávají ty bezpečnější alternativy.  

V poslední době jsou Češi i Slováci v investování velice aktivní. Důvodem toho je pravděpodobně touha po finanční svobodě, kterou jim ostatně mohou investice jako takové přinést. Jak jsme však zmínili, Češi i Slováci mají stále větší zájem o bezpečnější investice, postrádají zájem hlavně o kryptoměny, které jsou podle nich už minulostí. Navíc kryptoměny, i když slaví své výročí od vstupu na trh, nyní trápí jejich neustále klesající, respektive hodně kolísající hodnota.  

Navíc Češi a stejně tak i Slováci jsou si moc dobře vědomi ekonomické krize, která zanedlouho přijde. Buď tedy přijde ekonomická krize, nebo dojde ke zpomalení ekonomické situace. V obou případech to není nic dobrého pro investování, a tak si lidé dávají velký pozor na to, do čeho aktuálně investují a jestli se dané investování do konkrétní věci vyplatí.  

Sází se hlavně na pozemky 

Jak jsme zmínili, nejvíce se sází hlavně na pozemky, které jsou dlouhodobě atraktivní. Bytové jednotky jsou nadmíru drahé, a tak pozemky přichází jako jediné v úvahu. Do stavebních pozemků investuje až čtyřicet procent všech českých a slovenských investorů, pětatřicet procent pak investuje do nemovitostí jako takových.  

Investuje se i do akcií 

V poslední době je také oblíbené investovat do akcií společností. Vyhledávají se hlavně akcie takových společností, které jsou na trhu dlouhodobě prosperující a aktivní. 

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.