Zakladatel kryptoměny Ethereum strádá. Ztratil miliony eur

Kryptoměny jsou stále velké téma. Největší boom se spustil kolem této virtuální měny na začátku letošního roku, v současné době už se opět tak moc neřeší, i když s nimi obchoduje více lidí než vloni. S kryptoměnami chce podnikat každý druhý člověk, a to proto, že v nich vidí vidinu bohatství. Ostatně zakladatel kryptoměny Ethereum už bohatství v kryptoměně nevidí. Ztratil totiž za méně než rok více jak 400 milionů eur z hodnoty svého majetku.

Jméno VitalikButerin je vám jistě dobře známé, pokud se déle pohybujete ve světě kryptoměn. Jedná se o jméno, které se nedílně pojí s kryptoměnou Ethereum. Jedná se konkrétně o zakladatele zmiňované kryptoměny. I když na první pohled vypadá tento chlapec nevinně, stojí za dnes jednou z nejsilnějších digitálních mincí na trhu.

Vitalik je na svůj vynález samozřejmě velmi pyšný, snaží se zlepšit fungování světa. Jeho virtuální měna podporuje takzvané inteligentní kontrakty. Jelikož dnes jeho virtuální měna patří k nejsilnějším, není pochyb o tom, že se díky tomu dostal do žebříčku nejbohatších lidí.

Jeho jmění už není tak velké

I když si VitalikButerin přišel na velmi slušné peníze, záhy o ně také přišel. Před méně jak rokem prodal velkou část svých mincí, ale stále si drží zhruba 355 tisíc mincí ve své peněžence, která má nyní hodnotu přes čtyřicet milionů dolarů. Před méně než rokem držel v peněžence obrovské dědictví, jenže za poslední rok se trh s kryptoměnami významně propadl a jeho jmění už není tak velké, jak se původně zdálo.

V době, kdy kryptoměna byla na vrcholu a pyšnila se slávou, bylo možné koupit jednu minci za 1400 dolarů. Jenže nyní se Ethereum prodává za 115 dolarů za kus.

Přišel tak o miliony

I když VitalikButerin přišel díky skomírajícímu trhu s kryptoměnami o více jak 400 milionů dolarů, stále je nechce prodat a věří, že se trh s kryptoměnami ještě probere. Otázkou je, kdy by k tomu mělo dojít a jestli k tomu vůbec ještě dojde.

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.