Jaké akcie slibují opravdu masivní dividendový výnos? 

I když většina lidí má z investičního světa trochu strach, protože jdou hodnoty akciových titulů strmým pádem dolů, zkušení si uvědomují, že když se hodnoty padají, je ta nejlepší chvíle na koupi. Pokud se ke zkušenějším jedincům řadíte, možná se aktuálně díváte po akciích, které by stály za to. Doporučujeme především takové, které se pyšní masivním dividendovým výnosem. Právě díky němu mohou porazit inflaci. Takže, kam své peníze investujete vy? 

AT&T 

Jednou ze společností, která slibuje opravdu masivní dividendový výnos, je firma AT&T. Jedná se o telekomunikační firmu, jež očekává, že v následujícím půlstoletí vyletí vysoko vzhůru. Slibný výhled se týká především jejího organického růstu, což slibuje i nadprůměrně vysoké výplaty dividend.  

Podniky i spotřebitelé očekávají zvýšení rychlosti bezdrátového stahování dat už za deset let a jelikož data jsou tím, co firmu pohání, lze očekávat, že se jí do budoucna bude víc než dařit. 

AbbVie 

Další akcií na seznamu je akcie společnosti AbbVie, která se za posledních dvanáct po sobě jdoucích měsíců raduje ze skvělého růstu. A investoři se ostatně radují z růstu dividend, které se za určité období vyplácí. Ze statistik vyplývá, že se cena těchto dividend zvýšila za dva a půl roku takřka o dvojnásobek.  

Společnost má ve svém portfoliu několik superhvězd. Jednou z nich je i protizánětlivý lék Humira, který se stal jedním z nejprodávanějších léků na celém světě. 

Philip Morris International 

Do třetice všeho dobrého. Třetí společnost slibující opravdu skvělé výnosy z dividend je Philip Morris International, kde výnosy dosahují až pěti procent, z čehož chce firma velkou část vyplácet ve formě dividend.  

Firma není nováčkem na trhu, aktuálně působí ve více jak 180 zemích světa. Ceny se společnosti daří zvyšovat hlavně díky návykovým vlastnostem produktů. 

Radek Vávra

Radek Vávra

Ing. Radek Vávra - specializuje se na finance, ekonomiku a investování, které jsou jeho koníčkem přes 20 let.