Jak koupit akcie Tesly?

Chcete vědět jak nakoupit akcie Tesly? Tesla je stále populárnější a proto přitahuje pozornost investorů. Společnost Tesla a její majitel Elon Musk jsou středem pozornosti už nějakou dobu. I když v posledních měsících akcie trochu kolísaly, nyní se dostávají na své rekordní hodnoty, což vedlo ke zvýšení zájmu větších i drobných investorů. Možná patříte i vy mezi ně. Pojďme si proto prozradit, jak koupit akcie Tesly, abyste se brzy mohli radovat ze zvýhodnění vašich dosavadních úspor.

Staňte se jedním z akcionářů

Americký gigant jménem Tesla se dávno nezaměřuje jenom na elektromobily, i když tvoří drtivou část jeho portfolia. V posledních letech se zaměřuje i na další technologie a vymoženosti, které by jistou měrou prospěly životnímu prostředí. Navíc drží nemalé množství kryptoměn, díky čemuž právě Elon Musk hýbe tímto světem.

Ať už jste se rozhodli koupit akcie společnosti Tesla proto, že věříte jejím produktům, nebo jenom proto, že kryptoměny se nyní konečně odrazily od svého dna, čímž vzrostlo i jmění společnosti, je zapotřebí se registrovat u brokerské společnosti, která je má v portfoliu. Pokud se registrujete u brokera, který má i licenci od České národní banky, kromě Tesly se vám nabídne možnost zainvestovat i do českých společností působících na akciovém trhu.

CFD vs dlouhodobé investování

Mnohé brokerské společnosti nabízí dvě možnosti, jak koupit akcie Tesly. Jedním z nich je dlouhodobé investování, kdy si akcie koupíte jedním kliknutím a poté jenom čekáte, jak se bude jejich hodnota vyvíjet, druhou je pak CFD neboli obchodování s pomocí finanční páky. Ikdyž akcie Tesly jsou oblíbené i pro spekulativní a krátkodobé investování, tak doporučujeme vždy klasický nákup akcie, tedy jako podkladové aktivum.

Druhou zmíněnou možnost doporučujeme pouze zkušeným investorům. Finanční páka totiž svádí, ale hrozí u ní nemalé ztráty. Tato volba se zdá atraktivní zejména těm, kteří milují spíše krátkodobé obchodování a chtějí těžit z výkyvů společnosti. Vyžaduje to ale spoustu času, kterou musíte investování věnovat.

Shrnutí jak koupit akcie Tesly

  1. Vyberte si brokera (Etoro, Xtb, Degiro, Trading212 a další)
  2. Registrujte se u brokera (Podobně jako v bance na ověření identity)
  3. Převeďte finanční hotovost na brokera (převést finance ze své banky na účet brokera)
  4. Nakupujte akcii Tesla, zkratka je TSLA (vývoj ceny akcií třeba na google.com/finance)

 

Dále by Vás mohlo zajímat:

Tomáš Výborný

Tomáš Výborný

Redaktor Ing. Tomáš Výborný - věk 38 let. Copywriter na volné noze se specializací na aktuální články v kategoriích jako finance, podnikání a bydlení.